W Polsce jest wiele pięknych miejsc, które zachwycają swoim urokiem. Duża ich liczba mieści się nad wodami Bałtyku. Widok zachodzącego słońca, które sprawia wrażenie jakby zanurzało się w niebieską otchłań morza, zapiera dech w piersiach. Taki widok pamięta każdy turysta, a w szczególności w jego wspomnieniach utkwi miejsce, w którym wówczas był.

Jednym z najpiękniejszych miast, które koniecznie trzeba zobaczyć jest Dźwirzyno. Ta mała miejscowość oferuje turystom niezapomniane przeżycia związane z lokalnymi tradycjami i obyczajami. Trzeba przyznać, że turyści mają tu wiele miejsc do zwiedzania i z pewnością jednodniowy przyjazd do Dźwirzyna nie sprawi, że zobaczą oni wszystkie atrakcje, które miasto ma im do zaoferowania. Na pierwszy miejscu plasuje się cudownie piaszczysta, a przede wszystkim czysta plaża. Jej obszar należy do jednych z najczyściej utrzymanych miejsc na całym wybrzeżu krajowego Bałtyku. Plaże otaczają wysokie wydmy, miejscami dochodzące do 15m n.p.m. Już same w sobie są one warte zobaczenia, jednak walory ich podkreśla usytuowana na nich sosnowy las. W centrum Dźwirzyna turyści mogą podziwiać fantastyczne pomniki przyrody, jakimi są okazałe dęby szypułkowe. Miejscowość leży pomiędzy Bałtykiem, a Jeziorem Resko Pomorskie. To położenie sprawia, że przyjeżdżający goście mogą spacerować po cieśninie Reskiej i zachwycać się pięknem przypływających żaglówek i statków. Poza tym w Dźwirzynie odpocząć mogą osoby uprawiające windsurfing i wytrawni żeglarze. To dla nich miasto zbudowało okazałą i nowoczesną przystań portową. Turyści lubiący spędzać czas w ruchu mogą uczestniczyć w corocznej imprezie – Ogólnopolskim „Biegu ku Słońcu”. Dla takich właśnie osób powstał również „Szlak Rowerowy Wokół Bałtyku” i pieszy „Szlak Nadmorski”. Poza tym ogromnym walorem tej uroczej, nadmorskiej miejscowości jest uznanie jej, jako miejscowości uzdrowiskowej. Osoby z dolegliwościami układu krążenia i oddechowego z pewnością poczują się tu wspaniale.

Trzeba zaznaczyć, że Dźwirzyno zachęca do swojego odwiedzenia nie tylko w okresie letnim. W zimie, kiedy pojawia się śnieżna otoczka krajobraz tego urokliwego miejsca jest równie fascynujący i warty zobaczenia.